W co piłkarze pakują się na mecze?

Zawodowi piłkarze, ale także ci, którzy w piłkę grają hobbystycznie w niższych ligach, nieustannie podróżują. Im niższa klasa rozgrywkowa, tym odległości są oczywiście mniejsze, aby koszty transportu nie uderzały w klubowe budżety. Jednak na samym szczycie rozgrywek zawodnicy muszą się przemieszczać po całym kraju. W co pakują się piłkarze amatorzy oraz profesjonaliści? Odpowiadamy!

Torby sportowe

Najpopularniejszym wyborem, zwłaszcza wśród zawodników, którzy grają w piłkę hobbystycznie w okręgowych drużynach, są torby sportowe. Dzięki swojej pojemności pozwolą na znalezienie miejsca na najpotrzebniejsze rzeczy – bielizna termoaktywna, buty, strój na rozgrzewkę, ochraniacze piłkarskie, wodę, napoje izotoniczne oraz pudełko z posiłkiem. Mimo dużej pojemności, ich rozmiary są stosunkowo niewielkie, dlatego łatwo będzie je zmieścić w bagażniku busa, którym małe ekipy podróżują na swoje mecze w lokalnych rozgrywkach. Również zawodowi piłkarze, którzy przybywają na stadion, noszą torby sportowe, jednak nie są one najczęstszym wyborem.

Plecak: klubowy albo od znanego projektanta

Zawodnicy z klubów z niewielkich miejscowości raczej nie biorą ze sobą plecaków, ponieważ nie zawsze zdołają się w nich spakować. Natomiast zawodowych piłkarzy bardzo często możemy oglądać wysiadających z klubowych autokarów z plecakami na plecach. Niektórzy z nich ubierają klasyczne modele z logo swojej drużyny. Inni eksponują markę producenta, z którym mają podpisaną umowę o współpracy, a często też biorą udział w jego reklamach. Najpopularniejsze marki to oczywiście Adidas, Nike, Puma czy Under Armour. Inni z kolei wybierają plecaki, które sygnowane są przez znanych projektantów.

Szukasz prezentu dla dziecka, które kocha piłkę nożną? Zajrzyj do naszego artykułu „Prezent dla małego piłkarza. Najpopularniejsze gadżety ze sportowcami„!

Walizki klubowe dla piłkarzy

Piłkarzy lecących samolotami na spotkania rozgrywane daleko od domowego miasta często możemy zauważyć na lotnisku z klubowymi walizkami. Przewożą w nich najpotrzebniejsze ubrania, ale także często własną odzież treningową czy buty. Kibice śledzący relacje sportowe na bieżąco z pewnością kojarzą obrazki graczy w eleganckich, skrojonych na miarę garniturach, którzy z założonymi słuchawkami ciągną swoją walizkę i znikają za drzwiami wejściowymi do hotelu.

Saszetki, kosmetyczki i co jeszcze?

Uważni obserwatorzy z pewnością wychwycą, że piłkarze nie ograniczają się jedynie do dużych i pojemnych toreb czy plecaków. Część z nich nosi ze sobą małe saszetki, kosmetyczki, nerki i listonoszki. Co mogą w nich przenosić? Najczęściej “drobne” rzeczy, które służą im do umilania sobie podróży: telefony, iPady, tablety czy czytniki ebooków.

Kitman – bardzo istotna rola w klubie

Czy piłkarze sami wożą swoje koszulki na mecze? Być może taka sytuacja ma miejsce w niższych ligach, gdzie amatorzy po zakończonym gwizdku biorą swój strój do prania i zabierają na kolejne spotkanie. Jednak w topowych drużynach takimi rzeczami zajmuje się kierownik drużyny, a w szczególności tak zwany kitman. To on organizuje transport wszystkich elementów: strojów meczowych, koszulek na rozgrzewkę, dresów, ręczników czy piłkarskich korków, które gracze ubierają jedynie na mecze. W szatni pojawia się na kilka godzin przed meczem, gdzie rozpakowuje poszczególne akcesoria i układa tak, aby piłkarze wszystko mieli już przygotowane.

You May Also Like

More From Author

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *