Rękawice bramkarskie – co zrobić żeby miały lepszą przyczepność?

Rękawice bramkarskie to nieodłączny element wyposażenia każdego bramkarza. To właśnie rękawice bramkarskie wspierają jego niełatwą pracę. Tak więc czym sugerować się przy zakupie rękawic, aby były w pełni funkcjonalne i miały bardzo dobrą przyczepność?

Wybór odpowiedniej pianki

Na znakomitą przyczepność rękawic bramkarskich wpływa przede wszystkim właściwy dobór pianki, którą znajdziemy pod wewnętrzną warstwą rękawic. Ich rodzaj zależy przede wszystkim od warunków atmosferycznych oraz od modelu, który może być przewidziany na mecz lub na trening.

Rękawice z pianką SG typu Soft

Rękawice z pianką Soft doskonale sprawdzą się przede wszystkim na treningach. Rękawice z tego typu pianką należą do tych najtańszych, ze względu na jedynie dobrą przyczepność. Do ich zalet na pewno można zaliczyć to, że są niezwykle wytrzymałe. Doskonałe dla osób dopiero co zaczynających przygodę z piłką nożną.

Rękawice z pianką Supersoft

Rękawice z pianką Supersoft zostały stworzone z myślą o osobach grających na nieco wyższym poziomie. Ich wysoka funkcjonalność pozwala na bronienie zarówno podczas meczu jak i treningu. Pianka Supersoft daje gwarancję pewnego i łatwego chwytu piłki, czego zasługą jest obecność lateksu w składzie pianki.

Rękawice z pianką Aqua

Jak sama nazwa podpowiada rękawice z pianka aqua zostały stworze głównie do gry w warunkach wilgotnych i deszczowych. W składzie tego rodzaju pianki, znajdziemy dużą ilość lateksu, który w niesprzyjających warunkach atmosferycznych gwarantuje pewny chwyt piłki. Tego typu rękawice bramkarskie męskie, mimo to, że są narażone na ciągły kontakt z wodą, to nadal pozostają bardzo wytrzymałe i nie ulegają uszkodzeniu.

Należy pamiętać, że tego typu rękawice będą przydatne szczególnie osobom, które regularnie rozgrywają mecze na wysokim poziomie. W przypadku gry na poziomie amatorskim, taki sprzęt będzie całkowicie zbędny.

Co jeszcze wpływa na lepszą przyczepność rękawic bramkarskich?

Aby uzyskać lepszą przyczepność rękawic wykorzystuje się kilka metod umożliwiających pewny i łatwy chwyt piłki. Jednak, zawsze należy sprawdzić czy nasze rękawice mają lepszy chwyt wtedy, kiedy są mokre czy suche. W przypadku tej ostatniej opcji, zawsze lepiej mieć przy sobie ręcznik i dbać o to, aby rękawice przez cały mecz pozostawały suche. W sytuacji odwrotnej, w której to rękawice lepiej „kleją” na mokro, dobrze jest mieć np. butelkę z wodą. Polewając piankę znajdującą się w warstwie wewnętrznej rękawic, możemy liczyć na ich znakomitą przyczepność.

You May Also Like

More From Author

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *