Najlepsze halowe buty do piłki nożnej

Gra w piłkę w hali to nie to samo co bieganie za futbolówką na świeżym powietrzu. Nie chodzi tylko o to, że hale są zazwyczaj mniejsze niż trawiaste boiska. Główną różnicą jest nawierzchnia, na której toczy się gra. Dlatego przed jej rozpoczęciem warto odwiedzić sklep z obuwiem piłkarskim. My wybraliśmy dla Was kilka rodzajów butów, które z pewnością poradzą sobie w każdej hali.

Buty do gry w hali – na co zwrócić uwagę?

Profesjonalna odmiana gry w piłkę nożną w hali doczekała się już własnej nazwy – to futsal. Jest popularna szczególnie w Ameryce Południowej, to właśnie tam po raz pierwszy spisano jej przepisy. Większość ludzi grających w piłkę rekreacyjnie łączy jednak występy w hali z grą na innych nawierzchniach. Piłka halowa jest najpopularniejsza zimą, kiedy inne boiska przykrywa śnieg i lód, a grze nie sprzyja niska temperatura.

Podeszwa

Przed zakupem obuwia do gry w hali warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Najważniejszym elementem buta jest podeszwa, która znacznie różni się od rozwiązań używanych do gry na trawie. Nie może zawierać korków, musi być płaska, dopuszczalne jest jedynie pokrycie jej różnego rodzaju rowkami. Dzięki temu zapewni odpowiednią przyczepność, co jest kluczową cechą dobrych halówek – ich podeszwa powinna zabezpieczać przed poślizgami. Musi być też wykonana z materiału, który nie brudzi podłoża, na którym odbywa się mecz.

Cholewka

Ważna jest także elastyczna cholewka, dzięki której lepiej czuje się piłkę. Buty powinny być też zaopatrzone w odpowiedni system wentylacji, by stopa przesadnie się nie pociła. Odpowiednim wyborem będą buty halowe Nike czy buty halowe Adidas.

Modele butów polecane do halowej piłki nożnej

Na rynku dostępnych jest wiele modeli halówek. Wybraliśmy kilka najpopularniejszych rodzajów butów, zapewniających wysoki komfort gry:

  • Adidas Predator 19.3 IN 617 – buty z cholewką wykonaną z połączenia tkaniny i materiału syntetycznego, która dobrze dopasowuje się do stopy i bezpiecznie ją blokuje. Wytłaczana przednia część buta zapewnia większą kontrolę przy podaniach i strzałach.
  • Nike Lunar LegendX 7 Pro 10R IC – halówki z cholewką z naturalnej skóry. Pikowanie w okolicy palców pozwala na lepszą amortyzację, uchwyt na języku znacznie ułatwia z kolei szybkie zakładanie i zdejmowanie butów.
  • Puma 365 Ignite Fuse 2 – buty do gry w hali z symetrycznym układem sznurowania. Podeszwa CT zapewnia świetną przyczepność na parkiecie i innych nawierzchniach wykorzystywanych w halach.
  • Adidas Kaiser 5 Goal – klasyczne buty, które sprawdzą się również u osób z szeroką stopą. Symetryczny układ sznurowania pozwala na używanie tych butów graczom z wyższym podbiciem stopy.

You May Also Like

More From Author

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *