Piłka do piłki nożnej – jaką wybrać?

Na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele piłek do piłki nożnej. Ich różnorodność sprawia, że wybór tej właściwej staje się nieco problemowy. Zatem, na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu piłki do piłki nożnej?

Piłka nożna i jej rozmiary

Wygląd, czy ostateczne wykończenie piłki, to tylko mało istotne aspekty, którymi powinniśmy się kierować podczas wyboru piłki do nożnej. Należy skupić się przede wszystkim na rozmiarze oraz na wadze piłki. Biorąc pod uwagę te dwa aspekty, możemy wyróżnić klika rodzajów piłek do footballu:

  • Rozmiar 5 – najpopularniejszy i najczęściej wybierany rozmiar piłki. Jej prawidłowa waga powinna mieścić się w przedziale 415-445 gramów.
  • Rozmiar 4 – piłki w tym rozmiarze tworzone są z myślą o początkujących piłkarzach. Waga piłki juniorskiej wynosi około 350/390 gramów.
  • Rozmiar 3 – piłki, które służą małym dzieciom, dla których liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Waga takich piłek wynosi około 280/320 gramów.
  • Piłka do futsalu – piłka przeznaczona do gry na hali, zatem jest nieco lżejsza od tej, którą używa się na boiskach naturalnych. Waga piłki futsalowej wynosi max. 440 gramów.

Jaka piłka na halę, a jaka na boiska naturalne?

Piłka halowa, to jak sama nazwa wskazuje, piłka do gry na hali sportowej. Takie piłki posiadają jedną szczególną cechą, która wyróżnia się na tle piłek wykorzystywanych na murawie. Piłki do futsalu są wykonane z twardszego materiału, dzięki czemu odbijają się od ziemi znacznie słabiej, niż jest to w przypadku piłek outdoorowych. Taka funkcjonalność, podczas gry, pozwala na lepszą kontrolę piłki, a także na jej lepsze wyczucie. Należy mieć na uwadze to, że piłki halowe są nieco lżejsze i mniejsze od tych w rozmiarze 5.

Wybierając piłkę do gry na nawierzchni naturalnej, dobrze jest wcześniej określić swój poziom umiejętności piłkarskich. Osoby początkujące powinny wybrać piłkę w rozmiarze 4. Charakteryzuje się ona przede wszystkim niską wagą. Natomiast, jej kwota nie powinna być wyższa, niż 100 zł. Z kolei, osoby posiadające umiejętności piłkarskie na poziomie zaawansowanym, powinny korzystać z piłek w rozmiarze 5. Są one nieco cięższe od tych używanych na hali, ale pozwalają na osiągnięcie znaczniej większej kontroli nad piłką.

Piłki Nike czy Adidas?

Piłki Adidas, to obecnie jedne z najpopularniejszych i najczęściej używanych piłek na światowych stadionach. Wszystko za sprawą Adidas Telstar, czyli piłki z tegorocznego Mundialu w Rosji. Kwota jaką zapłacimy za tę piłkę, waha się w okolicach 430 zł. Jednak, możemy zdecydować się na inne piłki z kolekcji Adidas, w znacznie niższych cenach.

Wybierając piłkę do piłki nożnej możemy zdecydować się na tą od firmy Nike. Są to piłki świetnie spisujące się nie tylko podczas meczu, ale również na treningu. Zatem, jeśli zależy Ci na udoskonaleniu swoich umiejętności piłkarskich, to zrób to z piłką Nike.

Potrzebujesz więcej porad dotyczących odzieży i obuwia piłkarskiego? Zajrzyj na www.pilka.sklep.pl!

You May Also Like

More From Author