Buty piłkarskie i świat wirtualny, czyli Adidas Numbers Up

Piłkarskie korki kojarzą się z różnymi wydarzeniami związanymi z futbolowym światem. Niektóre linie butów powstają po konsultacjach z gwiazdami światowego formatu, inne mają upamiętniać wyjątkowe mecze. Standardem wśród największych producentów sprzętu stało się także wypuszczanie nowych kolekcji przed dużymi, międzynarodowymi turniejami.

Nowe buty pojawiają się więc na rynku przede wszystkim przed mistrzostwami świata czy Europy, czasem także czempionatem w Ameryce Południowej. Kolekcja Adidas Numbers Up przełamuje jednak ten schemat. Niemiecka marka zaprezentowała nowe modele korków pod koniec września 2021 roku, a przyczynkiem do tego była premiera nowej gry – FIFA 22.

Czym wyróżniają się buty, które mają nawiązywać do najpopularniejszej sportowej gry wideo na świecie?

 

Adidas Numbers Up – buty z własną oceną w FIFIE

Gracze na całym świecie co roku czekają na nową FIFĘ. Duże emocje wywołują nowinki w grze, ale również wartości umiejętności, które przypisano poszczególnym graczom. Dochodzi czasem do sytuacji, w których profesjonalni piłkarze… oburzają się o zbyt niską wycenę ich umiejętności.

Adidas postanowił dołączyć do tej dyskusji. W kooperacji z EA Sports, czyli producentem gry FIFA 22, własną wycenę dostały bowiem najnowsze modele niemieckiej marki. Wszystkie otrzymały specjalne karty z oceną 99.

Poszczególne wartości umiejętności, odnoszące się do parametrów wirtualnych piłkarzy, pomagają też przybliżyć charakterystykę buta. Dzięki temu kolekcja Adidas Numbers Up świetnie wpisuje się w zainteresowania graczy na całym świecie.

To także powód, przez który tę kolekcję znajdziemy w każdym profesjonalnym sklepie piłkarskim – jak np. https://www.11teamsports.pl/category/buty-pilkarskie-meskie-adidas

 

Adidas X Speedflow – siła szybkości

Numbers Up Pack zawiera modele trzech głównych serii piłkarskich korków, jakimi chwali się niemiecka marka. Pierwsza z nich to buty Adidas X Speedflow, czyli najnowsza propozycja firmy skierowana do piłkarskich sprinterów.

Właśnie dlatego karta butów stylizowana na FIFĘ otrzymała boiskową pozycję lewoskrzydłowego – tacy zawodnicy bazują właśnie na szybkości.

Na specjalnej karcie wartością, która najbardziej się wyróżnia, jest 99 przyznane za “tempo”, czyli szybkość na boisku. Sam but wyróżnia się opływowym kształtem znanym z poprzedniej odsłony adidas X Speedflow. Uwagę zwraca też z pewnością szara podstawa kolorystyczna wzbogacona o mocne, jasne barwy na cholewce.

Do kolekcji Numbers Up zaliczają się też specjalne buty Speedflow wyprodukowane dla Lionela Messiego, z wartością 100, również odnoszącą się do umiejętności Argentyńczyka w FIFIE. Trzeba jednak uzupełnić ten opis o prawdziwą wycenę Messiego w tegorocznej grze – wynosi ona 93. Adidas przyznaje jednak swojej gwieździe najwyższą notę.

 

Coś dla napastników i pomocników

W podobnej kolorystyce utrzymane są również buty Adidas Predator oraz Adidas Copa. Te pierwsze wyróżniają się na tle poprzednich Predatorów, dużo w nich jasnych barw.

Optymizm bijący z ich designu podkreśla obficie użyta barwa solarnej żółci, obecna choćby na widocznych elementach podeszwy zewnętrznej. Co do nawiązań do FIFY, Predatory otrzymały kartę napastnika, z wartością 99 przypisaną do strzałów.

Kolekcję Numbers Up uzupełnia kolejna wersja skórzanych korków Copa. Adidas i EA Sports przeznaczyły im kartę środkowego pomocnika. Zgodnie z “wyceną” powinny wspierać przede wszystkim celne podania, choć wyróżnia się też wartość 98 dla dryblingu.

Wyróżniającym elementem cholewki butów Copa, oprócz żółtych wzorów, są również liczne cyfry zdobiące przód buta. Zgodnie z założeniem twórców, nowe korki związane z FIFĄ mają inspirować zarówno wirtualnych, jak i realnych graczy.

Źródło pobrania zdjęcia głównego: Strona producenta Adidas

You May Also Like

More From Author

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *