Jak wyglądają firmowe zawody sportowe?

Aby zniwelować druzgocące efekty siedzącego trybu pracy, firmy coraz częściej decydują się zapewnić swoim pracownikom możliwość udziału w różnych sportowych zajęciach. Najczęściej jest to karta Multisport, dzięki której wystarczy, że pracownicy zabiorą swoje stroje do biegania i mogą ruszać na siłownię, by poprawić swoją kondycję na bieżni, orbitreku lub rowerku. Większe korporacje organizują turnieje między działami lub zachęcają osoby z firmy do reprezentowania jej w starciach z innymi organizacjami. Jak wyglądają firmowe zawody sportowe? Podpowiadamy!

Gdzie rozgrywane są mecze?

Wszystko zależne jest od rodzaju sportu, w którym chcemy rywalizować. Do najpopularniejszych rozgrywek należą piłka nożna, siatkówka i koszykówka. Wszystkie trzy dyscypliny mogą być rozgrywane na halach sportowych. Dodatkowo w cieplejsze dni, a zwłaszcza latem, zawody w siatkówkę mogą zostać przeniesione na plażowe boisko. Z kolei w piłkę nożną można grać na naturalnej trawiastej nawierzchni lub sztucznej, czyli tak zwanym orliku. Firmy z reguły gwarantują swoim reprezentantom stroje piłkarskie, dzięki czemu zawodnicy z różnych działów, na co dzień ze sobą niewspółpracujący, będą z łatwością mogli się rozpoznać. Z drugiej strony, jeśli to zawody z walką o prymat wśród poszczególnych działów w firmie, wystarczy że gracze umówią się na jeden kolor koszulek, które mają ubrać.

Jak wyglądają takie zawody?

Rywalizacja wewnętrzna to najczęściej krótkie turnieje, gdy w przeciągu jednego lub dwóch dni wszystkie zespoły grają między sobą lub rywalizują systemem pucharowym. Zabierają stroje sportowe, nakolanniki siatkarskie lub buty do futsalu, w zależności od sportu, w którym będą toczyć boje. Z kolei rozgrywki między firmami przybierają najczęściej format półrocznych lub nawet całorocznych spotkań ligowych.

Gdzie należy się zgłosić?

Duże firmy najczęściej posiadają specjalne działy, które zajmują się organizowaniem atrakcji dla swoich pracowników. To właśnie one śledzą nowości, które pojawiają się na rynku i dają szansę udziału poza godzinami pracy w ramach integracji. Również sami pracownicy mogą zgłaszać swoje pomysły na tego rodzaju aktywności. W największych polskich miastach funkcjonują takie organizacje jak “biznes ligi”, które zrzeszają duże korporacje, biorące udział w zawodach.

Ile firmę kosztują zawody sportowe?

Na to pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli jest to rywalizacja wewnątrz firmy, koszt wynajęcia hali sportowej na dzień lub dwa, wiązać się będzie z wydatkiem kilkuset złotych. Z kolei udział w biznes lidze, może być większym wydatkiem, w zależności od rodzaju uprawianego sportu, a także miasta, w którym siedzibę ma firma. Zakup strojów dla reprezentantów też jest wydatkiem, choć w skali wielkiej korporacji, nie będzie wydawał się ogromny.

W kolejnym artykule dowiesz się więcej o nietypowych piłkarskich koszulkach: Kontrowersje na koszulkach. Gdy logo na piłkarskich strojach wywołuje emocje

You May Also Like

More From Author

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *