Plecak szkolny i plecak na trening – czy da się je połączyć?

Większość nastolatków uwielbia zajęcia wychowania fizycznego oraz wszelkiego rodzaju sporty czy aktywności. Pomimo wielu obowiązków szkolnych, dużej ilości nauki oraz licznych zadań do wykonania w domu, starają się znaleźć czas na rozwijanie swoich pasji związanych ze sportem. Jednakże udając się zarówno do szkoły, jak i na trening, nastolatek musi mieć do czego spakować potrzebne mu rzeczy. Do szkoły zazwyczaj młodzież zabiera ze sobą plecak, w którym znajdują się zeszyty, książki oraz akcesoria piśmiennicze. Na trening natomiast większość nastolatków wybiera torbę. Jednakże czy można stosować plecak szkolny także jako ten zabierany na trening? Podpowiadamy!

Plecak szkolny – jaki powinien być?

Plecaki dla dzieci zdecydowanie różnią się od tych, które posiadają nastolatkowie. Maluchy preferują kolorowe plecaki szkolne, które niejednokrotnie posiadają podobiznę ulubionej postaci pochodzącej z kreskówki lub ekranizacji animowanej. Powinny charakteryzować się także niewielką wagą, tak aby po umieszczeniu w nim książek i zeszytów, ciężar całego pakunku nie stanowił dla malucha problemu. Oczywiście, jeśli obawiamy się, że dziecko może nabawić się wady kręgosłupa, nosząc ciężkie wyprawkę szkolną na plecach, możemy zakupić dla naszych pociech plecaki Coolpack na kółkach. Wówczas damy im możliwość ciągnięcia za sobą pakunku w podobny sposób, jak prowadzi się walizkę spakowaną na wyjazd. Plecaki dla nastolatków natomiast są zazwyczaj dużo większe niż te przeznaczone dla maluchów. Często także nie znajdują się na nich kolorowe printy czy bajkowe motywy. Młodzież zazwyczaj wybiera jednokolorowe plecaki. Najczęściej chłopcy decydują się na czarny, szary lub granatowy kolor plecaka. Dziewczyny natomiast wybierają plecaki w kolorze brązowym, różowym lub fioletowym. Plecak młodzieżowy powinien być pojemny, wyposażony zarówno w małe jak i duże przegrody oraz elementy odblaskowe. Nastolatkowie uczęszczający do szkoły średniej często mają lekcje w godzinach popołudniowych, dlatego też do domu wracają po zmroku. Odblaski znajdujące się na plecaku z pewnością staną się elementami ochronnymi.

Plecak treningowy – co powinno go charakteryzować?

Młodzież uprawiająca różnego rodzaju sporty uważa, że posiadanie torby lub plecaka treningowego za obowiązkowe. Nie wyobrażają sobie pójścia na siłownię bez odpowiednich ubrań, butelki wody czy ręcznika. Dlatego też na trening warto zabrać ze sobą pojemną torbę. Oczywiście wiele osób preferuje plecaki. Chcąc udać się na siłownię z plecakiem, powinniśmy wybrać taki model, który będzie pojemny. Warto także zwrócić uwagę na ilość przegródek, w jakie jest wyposażony. Powinien posiadać jedną dużą komorę, w której można umieścić odzież sportową oraz ręcznik, a także boczne kieszenie idealne do przechowywania różnego rodzaju napojów. Plecak treningowy powinien posiadać także jedną małą ukrytą kieszeń, w której umieścimy telefon, portfel, klucze oraz pieniądze.

Plecak na trening i do szkoły – cechy, które powinien mieć

Wielu nastolatków planujących zakupić plecak chce by pełnił on dwie zasadnicze funkcje – plecaka szkolnego i treningowego. Wybranie odpowiedniego modelu wydaje się być niczym trudnym, jednakże, jak się okazuje, w rzeczywistości stanowi to nie lada wyzwanie. Plecak zabierany do szkoły i na trening, powinien być nieprzemakalny oraz wyposażony w elementy odblaskowe. Wiele osób zwraca uwagę także na to, czy zamki znajdujące się w danym plecaku są kryte czy wręcz przeciwnie. Oczywiście jeśli plecak ma pełnić wiele funkcji, powinien posiadać kryte suwaki, które zapobiegną przedostawaniu się wody do wnętrza przegródek podczas opadów deszczu. Plecak szkolny, pełniący rolę także treningowego, powinien posiadać otwór, w którym będzie mógł zostać umieszczony kabel od słuchawek. W drodze do szkoły czy na siłownię może się okazać to bardzo ważny element plecaka. Kolejnym niezwykle istotnym aspektem jest jego wielkość. Młodzież ucząca się w szkole średniej ma mnóstwo lekcji, tak więc z tego względu potrzebują oni większego plecaka niż dzieci uczęszczające do przedszkola. Także udając się na trening będą potrzebowali dużej ilości miejsca, by móc spakować najpotrzebniejsze rzeczy.
Jak widać, można połączyć plecak szkolny z tym zabieranym na trening, pod warunkiem, że wybierzemy model o odpowiedniej pojemności, wyposażony w elementy odblaskowe.

You May Also Like

More From Author

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *